Orion Fans OD4015-12MBXC5
OD4015-12MBXC5 picture photo
Mfg. Part Number
OD4015-12MBXC5
Brief Description
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD4015-12MBXC5.pdf
Availability of OD4015-12MBXC5
QUANTITY
OD4015-12MBXC5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD4015-12MBXC5
Internal Part NumberEIS-OD4015-12MBXC5
FamilyDC Fans
SeriesOD4015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 40mm L x 40mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD4015-12MBXC5
Related LinksOD4015-, OD4015-12MBXC5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD4015-12MBXC5 Details Description
Related parts for OD4015-12MBXC5
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 0.2% 4W 3637 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf