Orion Fans OD4015-12MSS02A
OD4015-12MSS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD4015-12MSS02A
Brief Description
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD4015-12MSS02A.pdf
Availability of OD4015-12MSS02A
QUANTITY
OD4015-12MSS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD4015-12MSS02A
Internal Part NumberEIS-OD4015-12MSS02A
FamilyDC Fans
SeriesOD4015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 40mm L x 40mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD4015-12MSS02A
Related LinksOD4015-, OD4015-12MSS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD4015-12MSS02A Details Description
Related parts for OD4015-12MSS02A
IC REG LDO 3.3V 6A TO220AB datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 23V 2220 datasheet.pdf
JUMPER 25A ZQV 2.5/1.5 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 161.1328MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG BUCK LDO 40TQFN datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf