Stackpole Electronics Inc. RSMF1JBR360
RSMF1JBR360 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JBR360
Brief Description
RES MO 1W 0.36 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JBR360.pdf
Availability of RSMF1JBR360
QUANTITY
RSMF1JBR360 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JBR360
Internal Part NumberEIS-RSMF1JBR360
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.36
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JBR360
Related LinksRSMF1, RSMF1JBR360 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JBR360 Details Description
Related parts for RSMF1JBR360
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf