Orion Fans OD4510-24LB
OD4510-24LB picture photo
Mfg. Part Number
OD4510-24LB
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 45X10MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD4510-24LB.pdf
Availability of OD4510-24LB
QUANTITY
OD4510-24LB Order Process
Ship out your order
Specifications of OD4510-24LB
Internal Part NumberEIS-OD4510-24LB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD4510
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 45mm L x 45mm H x 10mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD4510-24LB
Related LinksOD451, OD4510-24LB Datasheet, Orion Fans Distributor
OD4510-24LB Details Description
Related parts for OD4510-24LB
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 45NS 24DIP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1905 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2MM FO RA 7MM datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC R6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
IC WIRELESS PWR RCVR 42DSBGA datasheet.pdf
INDUCTOR 0.33 UH 9.6 A 7.2 MOHM datasheet.pdf