Orion Fans OD4510-24LB01A
OD4510-24LB01A picture photo
Mfg. Part Number
OD4510-24LB01A
Brief Description
FAN AXIAL 45X10MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD4510-24LB01A.pdf
Availability of OD4510-24LB01A
QUANTITY
OD4510-24LB01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD4510-24LB01A
Internal Part NumberEIS-OD4510-24LB01A
FamilyDC Fans
SeriesOD4510
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 45mm L x 45mm H x 10mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD4510-24LB01A
Related LinksOD4510-, OD4510-24LB01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD4510-24LB01A Details Description
Related parts for OD4510-24LB01A
CONN HEADER .100 SINGL R/A 35POS datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 12POS .100 TIN datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #2 8.4" datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
TAPE URETHANE FOAM 2" X 36YD datasheet.pdf
IC DAC 3V 16BIT SPI/SRL 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 23POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
MICRO 37C P 48" YEL FLOAT NI datasheet.pdf