Orion Fans OD4510-24MB
OD4510-24MB picture photo
Mfg. Part Number
OD4510-24MB
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 45X10MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD4510-24MB.pdf
Availability of OD4510-24MB
QUANTITY
OD4510-24MB Order Process
Ship out your order
Specifications of OD4510-24MB
Internal Part NumberEIS-OD4510-24MB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD4510
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 45mm L x 45mm H x 10mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD4510-24MB
Related LinksOD451, OD4510-24MB Datasheet, Orion Fans Distributor
OD4510-24MB Details Description
Related parts for OD4510-24MB
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 14W datasheet.pdf
CONN RECEPT RTANG 40POS GOLD PCB datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C OLIVE datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PSOC POD FOR CY8C20466 QFN datasheet.pdf
IC FPGA 311 I/O 400FBGA datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 256KB 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf