Orion Fans OD4510-24MSS01A
OD4510-24MSS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD4510-24MSS01A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 45X10MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD4510-24MSS01A.pdf
Availability of OD4510-24MSS01A
QUANTITY
OD4510-24MSS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD4510-24MSS01A
Internal Part NumberEIS-OD4510-24MSS01A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD4510
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 45mm L x 45mm H x 10mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD4510-24MSS01A
Related LinksOD4510-, OD4510-24MSS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD4510-24MSS01A Details Description
Related parts for OD4510-24MSS01A
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2016W/X 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL ACTIVE BIAS HMC920 datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf