Orion Fans OD5015-24HSSXC02A
OD5015-24HSSXC02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5015-24HSSXC02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5015-24HSSXC02A.pdf
Availability of OD5015-24HSSXC02A
QUANTITY
OD5015-24HSSXC02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5015-24HSSXC02A
Internal Part NumberEIS-OD5015-24HSSXC02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD5015
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5015-24HSSXC02A
Related LinksOD5015-2, OD5015-24HSSXC02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5015-24HSSXC02A Details Description
Related parts for OD5015-24HSSXC02A
IDC CABLE - MKS20K/MC20G/MCS20K datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 8 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
RES MO 1/2W 5.6 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
RES 6.20K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 175W datasheet.pdf