Orion Fans OD5015-24MS
OD5015-24MS picture photo
Mfg. Part Number
OD5015-24MS
Brief Description
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5015-24MS.pdf
Availability of OD5015-24MS
QUANTITY
OD5015-24MS Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5015-24MS
Internal Part NumberEIS-OD5015-24MS
FamilyDC Fans
SeriesOD5015
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5015-24MS
Related LinksOD501, OD5015-24MS Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5015-24MS Details Description
Related parts for OD5015-24MS
TRANS 2PNP 45V 0.1A 6TSSOP datasheet.pdf
SENS PROX M18 4MM DC2W-NC datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TWEEZER FLAT BLUNT 702A 4.53" datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM DO220AA datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf