Orion Fans OD5020-12LSS02A
OD5020-12LSS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-12LSS02A
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-12LSS02A.pdf
Availability of OD5020-12LSS02A
QUANTITY
OD5020-12LSS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-12LSS02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-12LSS02A
SeriesOD5020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
RPM-
Termination3 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-12LSS02A
Related LinksOD5020-, OD5020-12LSS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-12LSS02A Details Description
Related parts for OD5020-12LSS02A
SENSOR CURRENT HALL 20A AC datasheet.pdf
SENSR OPTO TRANS 3.81MM REFL PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 12POS DUAL .217 PCB datasheet.pdf
TERM BARREL 12-10AWG TERMI-FOIL datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS .156 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TXRX SFF OC12/STM-4 SR BAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
GROMMET 0.313" RUBBER BLACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf