Orion Fans OD5020-24HHSS02A
OD5020-24HHSS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD5020-24HHSS02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD5020-24HHSS02A.pdf
Availability of OD5020-24HHSS02A
QUANTITY
OD5020-24HHSS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD5020-24HHSS02A
Internal Part NumberEIS-OD5020-24HHSS02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD5020
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 50mm L x 50mm H x 20mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD5020-24HHSS02A
Related LinksOD5020-2, OD5020-24HHSS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD5020-24HHSS02A Details Description
Related parts for OD5020-24HHSS02A
JUMPER-H1501TR/A3048B/H1501TR 6" datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP 1.5F -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 50POS SMD datasheet.pdf
QC 4P FR 12IN 12/1 PVC LDS datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 12SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf