Orion Fans OD6020-12MS
OD6020-12MS picture photo
Mfg. Part Number
OD6020-12MS
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD6020-12MS.pdf
Availability of OD6020-12MS
QUANTITY
OD6020-12MS Order Process
Ship out your order
Specifications of OD6020-12MS
Internal Part NumberEIS-OD6020-12MS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD6020
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 20mm W