Orion Fans OD6025-12LLSS01A
OD6025-12LLSS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD6025-12LLSS01A
Brief Description
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD6025-12LLSS01A.pdf
Availability of OD6025-12LLSS01A
QUANTITY
OD6025-12LLSS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD6025-12LLSS01A
Internal Part NumberEIS-OD6025-12LLSS01A
SeriesOD6025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD6025-12LLSS01A
Related LinksOD6025-1, OD6025-12LLSS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD6025-12LLSS01A Details Description
Related parts for OD6025-12LLSS01A
IC TXRX 3.3V CAN 8-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SGL 20MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
BOOT FULL PB 3/8-27 CLEAR datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 4.5-18VIN 9VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 M32 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PWR ENTRY FILTER 6A 115/250VAC datasheet.pdf