Orion Fans OD6025-24HS02A
OD6025-24HS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD6025-24HS02A
Brief Description
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD6025-24HS02A.pdf
Availability of OD6025-24HS02A
QUANTITY
OD6025-24HS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD6025-24HS02A
Internal Part NumberEIS-OD6025-24HS02A
SeriesOD6025
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD6025-24HS02A
Related LinksOD6025-, OD6025-24HS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD6025-24HS02A Details Description
Related parts for OD6025-24HS02A
MOSFET N-CH 60V 4.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 90POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 328 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 8POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 20POS datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMCJ datasheet.pdf
PLSTCM18,DIFF,1M,AX,PNP,CONN datasheet.pdf
LED PMI 1 GREEN 24V CLEAR LENS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf