Orion Fans OD7015-12LLSS01A
OD7015-12LLSS01A picture photo
Mfg. Part Number
OD7015-12LLSS01A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD7015-12LLSS01A.pdf
Availability of OD7015-12LLSS01A
QUANTITY
OD7015-12LLSS01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD7015-12LLSS01A
Internal Part NumberEIS-OD7015-12LLSS01A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD7015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 70mm L x 70mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD7015-12LLSS01A
Related LinksOD7015-1, OD7015-12LLSS01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD7015-12LLSS01A Details Description
Related parts for OD7015-12LLSS01A
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 28V datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 3.3V 5% 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.04KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 52.000MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 298 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LABEL ROLL WHITE UNLABELED datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf