Orion Fans OD8025-12HHSS5
OD8025-12HHSS5 picture photo
Mfg. Part Number
OD8025-12HHSS5
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8025-12HHSS5.pdf
Availability of OD8025-12HHSS5
QUANTITY
OD8025-12HHSS5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8025-12HHSS5
Internal Part NumberEIS-OD8025-12HHSS5
FamilyDC Fans
SeriesOD8025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
RPM-
Termination3 Wire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8025-12HHSS5
Related LinksOD8025-, OD8025-12HHSS5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8025-12HHSS5 Details Description
Related parts for OD8025-12HHSS5
SCR BRIDGE 800V 40A PACE-PAK datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 63VDC 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 750W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf