Orion Fans OD8025-12LBIP5502A
OD8025-12LBIP5502A picture photo
Mfg. Part Number
OD8025-12LBIP5502A
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8025-12LBIP5502A.pdf
Availability of OD8025-12LBIP5502A
QUANTITY
OD8025-12LBIP5502A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8025-12LBIP5502A
Internal Part NumberEIS-OD8025-12LBIP5502A
FamilyDC Fans
SeriesOD8025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAlarm Sensor
Termination3 Wire Leads
Ingress ProtectionIP55 - Dust Protected, Water Resistant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8025-12LBIP5502A
Related LinksOD8025-12, OD8025-12LBIP5502A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8025-12LBIP5502A Details Description
Related parts for OD8025-12LBIP5502A
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
STAR RING (STEEL) ON TAPE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf