Orion Fans OD8025-12LLS5
OD8025-12LLS5 picture photo
Mfg. Part Number
OD8025-12LLS5
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD8025-12LLS5.pdf
Availability of OD8025-12LLS5
QUANTITY
OD8025-12LLS5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8025-12LLS5
Internal Part NumberEIS-OD8025-12LLS5
FamilyDC Fans
SeriesOD8025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8025-12LLS5
Related LinksOD8025, OD8025-12LLS5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8025-12LLS5 Details Description
Related parts for OD8025-12LLS5
OSC XO 64.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTR CMOS 1.4V TO92-3 datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 30" H2O 4SIP datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRDG HF 100V 2A 9DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 8VC 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf