Orion Fans OD8025-24MBIP5501A
OD8025-24MBIP5501A picture photo
Mfg. Part Number
OD8025-24MBIP5501A
Brief Description
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD8025-24MBIP5501A.pdf
Availability of OD8025-24MBIP5501A
QUANTITY
OD8025-24MBIP5501A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD8025-24MBIP5501A
Internal Part NumberEIS-OD8025-24MBIP5501A
FamilyDC Fans
SeriesOD8025
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Termination3 Wire Leads
Ingress ProtectionIP55 - Dust Protected, Water Resistant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD8025-24MBIP5501A
Related LinksOD8025-24, OD8025-24MBIP5501A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD8025-24MBIP5501A Details Description
Related parts for OD8025-24MBIP5501A
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 60TFBGA datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm Series 80 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 140MA 2.1 OHM datasheet.pdf