Orion Fans OD9225-12HSS02A
OD9225-12HSS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-12HSS02A
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-12HSS02A.pdf
Availability of OD9225-12HSS02A
QUANTITY
OD9225-12HSS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-12HSS02A
Internal Part NumberEIS-OD9225-12HSS02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
SeriesOD9225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-12HSS02A
Related LinksOD9225-, OD9225-12HSS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-12HSS02A Details Description
Related parts for OD9225-12HSS02A
CONN HEADER 2POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SO datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 40A DIN RAIL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf