Sullins Connector Solutions GSC12DRTI-S734
GSC12DRTI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GSC12DRTI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GSC12DRTI-S734.pdf
Availability of GSC12DRTI-S734
QUANTITY
GSC12DRTI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC12DRTI-S734
Internal Part NumberEIS-GSC12DRTI-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions24
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC12DRTI-S734
Related LinksGSC12DR, GSC12DRTI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC12DRTI-S734 Details Description
Related parts for GSC12DRTI-S734
CONN RING 14-16 AWG #6 BUDGET datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 20-SOIC datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RECEPT 160POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
XFMR 50/60HZ PCB CL 0.2 1500:1 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 12V datasheet.pdf