Orion Fans OD9225-12LB5
OD9225-12LB5 picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-12LB5
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-12LB5.pdf
Availability of OD9225-12LB5
QUANTITY
OD9225-12LB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-12LB5
Internal Part NumberEIS-OD9225-12LB5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
SeriesOD9225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-12LB5
Related LinksOD9225, OD9225-12LB5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-12LB5 Details Description
Related parts for OD9225-12LB5
RES 30 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK/DATA RECOVERY 20-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203TYPED 33POS datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1A 206.5 MOHM datasheet.pdf