Orion Fans OD9225-12LLSS5
OD9225-12LLSS5 picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-12LLSS5
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-12LLSS5.pdf
Availability of OD9225-12LLSS5
QUANTITY
OD9225-12LLSS5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-12LLSS5
Internal Part NumberEIS-OD9225-12LLSS5
FamilyDC Fans
SeriesOD9225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-12LLSS5
Related LinksOD9225-, OD9225-12LLSS5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-12LLSS5 Details Description
Related parts for OD9225-12LLSS5
IC OPAMP PGA 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP MICA 1800PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 76POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf