Orion Fans OD9225-12LSS
OD9225-12LSS picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-12LSS
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-12LSS.pdf
Availability of OD9225-12LSS
QUANTITY
OD9225-12LSS Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-12LSS
Internal Part NumberEIS-OD9225-12LSS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD9225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSealed Sleeve
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-12LSS
Related LinksOD9225, OD9225-12LSS Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-12LSS Details Description
Related parts for OD9225-12LSS
TOOL PART SHEAR BLADE datasheet.pdf
TXRX 3.2GBPS CML/LVPECL 24-MLF datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
300KHZ AC/DC OSCOPE CRRNT CLMP P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf