Orion Fans OD9225-12MB5
OD9225-12MB5 picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-12MB5
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-12MB5.pdf
Availability of OD9225-12MB5
QUANTITY
OD9225-12MB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-12MB5
Internal Part NumberEIS-OD9225-12MB5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
SeriesOD9225
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesPWM Control
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-12MB5
Related LinksOD9225, OD9225-12MB5 Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-12MB5 Details Description
Related parts for OD9225-12MB5
MOSFET P-CH 20V 2.3A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A KEY-XY 15AU datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 200MA NO/NC 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 53.6OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf