Orion Fans OD9225-24LB01A
OD9225-24LB01A picture photo
Mfg. Part Number
OD9225-24LB01A
Brief Description
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD9225-24LB01A.pdf
Availability of OD9225-24LB01A
QUANTITY
OD9225-24LB01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9225-24LB01A
Internal Part NumberEIS-OD9225-24LB01A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
SeriesOD9225
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92.5mm L x 92.5mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9225-24LB01A
Related LinksOD9225-, OD9225-24LB01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9225-24LB01A Details Description
Related parts for OD9225-24LB01A
TUBING PTFE .045" ID 100' CLR datasheet.pdf
DIODE MODULE 50V 150A 2TOWER datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A 5HVSOF datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 55MA 24 OHM TH datasheet.pdf
IC RCVR/BUFF/XLATOR MULTI 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 100MM-2M CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf