Orion Fans OD9232-12LB02A
OD9232-12LB02A picture photo
Mfg. Part Number
OD9232-12LB02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD9232-12LB02A.pdf
Availability of OD9232-12LB02A
QUANTITY
OD9232-12LB02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD9232-12LB02A
Internal Part NumberEIS-OD9232-12LB02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD9232
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 32mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD9232-12LB02A
Related LinksOD9232-, OD9232-12LB02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD9232-12LB02A Details Description
Related parts for OD9232-12LB02A
DETECTOR/TRANSISTOR PHOTO TO-18 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT AUTOMOTIVE 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 825 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf