Kilo International OEDA-50-1-7
OEDA-50-1-7 picture photo
Mfg. Part Number
OEDA-50-1-7
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
KNOB CLR GLOSS .50"DIA 6MM SHAFT
Datasheet Download
OEDA-50-1-7.pdf
Availability of OEDA-50-1-7
QUANTITY
OEDA-50-1-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of OEDA-50-1-7
Internal Part NumberEIS-OEDA-50-1-7
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
SeriesOED
StyleCylindrical
TypeKnurled, Diamond
Shaft Size0.236" (6.00mm)
Diameter0.500" (12.70mm)
Height0.625" (15.88mm)
IndicatorArrow on Top
MaterialMetal
ColorClear Gloss
Features6-32 Set Screw
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OEDA-50-1-7
Related LinksOEDA-, OEDA-50-1-7 Datasheet, Kilo International Distributor
OEDA-50-1-7 Details Description
Related parts for OEDA-50-1-7
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 332 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RV COAX SW 8GHZ 12V datasheet.pdf