| Internal Part Number | EIS-OEDL-75-1-6 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 20 | |
| Category | Hardware, Fasteners, Accessories | |
| Family | Knobs | |
| Series | OED | |
| Style | Cylindrical | |
| Type | Knurled, Diamond | |
| Shaft Size | 0.125" (3.17mm) | |
| Diameter | 0.750" (19.05mm) | |
| Height | 0.625" (15.88mm) | |