| Internal Part Number | EIS-OEDL-75-3-5 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 20 | |
| Category | Hardware, Fasteners, Accessories | |
| Family | Knobs | |
| Series | OED | |
| Style | Cylindrical | |
| Type | Knurled, Diamond | |
| Shaft Size | 0.250" (6.35mm) | |
| Diameter | 0.750" (19.05mm) | |
| Height | 0.625" (15.88mm) | |
| Indicator | Line on Top | |
| Material | Metal | |
| Color | Clear Matte | |
| Features | 6-32 Set Screw | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | OEDL-75-3-5 | |
| Related Links | OEDL-, OEDL-75-3-5 Datasheet, Kilo International Distributor | |
 | 5110.0143.1 | MOD INLET W/STD FILTER 1A SNAP | datasheet.pdf | |