Kilo International OESL-63-4-6
OESL-63-4-6 picture photo
Mfg. Part Number
OESL-63-4-6
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
KNOB BLK/MATTE.625"DIA.125"SHAFT
Datasheet Download
OESL-63-4-6.pdf
Availability of OESL-63-4-6
QUANTITY
OESL-63-4-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of OESL-63-4-6
Internal Part NumberEIS-OESL-63-4-6
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
SeriesOES
StyleCylindrical with Skirt
TypeKnurled, Diamond
Shaft Size0.125" (3.17mm)
Diameter0.625" (15.88mm), 0.875" (22.23mm) Skirt
Height0.625" (15.88mm)
IndicatorLine on Top
MaterialMetal
ColorBlack Matte
Features6-32 Set Screw
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OESL-63-4-6
Related LinksOESL-, OESL-63-4-6 Datasheet, Kilo International Distributor
OESL-63-4-6 Details Description
Related parts for OESL-63-4-6
TRIMMER 500 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN HEADR PH SIDE 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS8412 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SMV datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
50MM 1.9685" WHITE SQUARES datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 55A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf