Connor-Winfield OH100-61003CV-010.0M
OH100-61003CV-010.0M picture photo
Mfg. Part Number
OH100-61003CV-010.0M
Brief Description
OSC VCOCXO 10.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
OH100-61003CV-010.0M.pdf
Availability of OH100-61003CV-010.0M
QUANTITY
OH100-61003CV-010.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH100-61003CV-010.0M
Internal Part NumberEIS-OH100-61003CV-010.0M
PackagingBulk
TypeVCOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH100-61003CV-010.0M
Related LinksOH100-6100, OH100-61003CV-010.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH100-61003CV-010.0M Details Description
Related parts for OH100-61003CV-010.0M
CASE PLSTC GM 28.31"L X 22.33"W datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 9.9MM RND 6.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 274MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf