Vishay/Vitramon VJ0805D471JXXAJ
VJ0805D471JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471JXXAJ
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D471JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D471JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D471JXXAJ
RES ARRAY 5 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 64.7 MOHM TH datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
LED ARRAY HOLDER MULTI datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 02-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf