Epson EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3
EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 266.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency266MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3
Related LinksEG-2121CA 266, EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 266.0000M-LGPAL3
CABLE THINNET 20AWG 1000' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 10A TO220-2 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 40A DO203AB datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
FUSE 1100A 1000V 3BKN/75 AR UR datasheet.pdf