Connor-Winfield OH300-61003CV-010.0M
OH300-61003CV-010.0M picture photo
Mfg. Part Number
OH300-61003CV-010.0M
Brief Description
OSC VCOCXO 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
OH300-61003CV-010.0M.pdf
Availability of OH300-61003CV-010.0M
QUANTITY
OH300-61003CV-010.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH300-61003CV-010.0M
Internal Part NumberEIS-OH300-61003CV-010.0M
TypeVCOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH300-61003CV-010.0M
Related LinksOH300-6100, OH300-61003CV-010.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH300-61003CV-010.0M Details Description
Related parts for OH300-61003CV-010.0M
IDC CABLE - MSR20K/MC20M/MPR20K datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5VOUT 100W datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 770MA 190 MOHM datasheet.pdf