Connor-Winfield OH300-61003CV-020.0M
OH300-61003CV-020.0M picture photo
Mfg. Part Number
OH300-61003CV-020.0M
Brief Description
OSC VCOCXO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
OH300-61003CV-020.0M.pdf
Availability of OH300-61003CV-020.0M
QUANTITY
OH300-61003CV-020.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH300-61003CV-020.0M
Internal Part NumberEIS-OH300-61003CV-020.0M
TypeVCOCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH300-61003CV-020.0M
Related LinksOH300-6100, OH300-61003CV-020.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH300-61003CV-020.0M Details Description
Related parts for OH300-61003CV-020.0M
SOCKET RELAY SCREW RM SERIES datasheet.pdf
CABLE MANAGER VERT 6' datasheet.pdf
SWITCH PB ILLUM FLUSH SQR YEL datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 36V 2.08A datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
LED PROTOBOARD 12 LEDS 2"CIRC datasheet.pdf
BRD SPT THR STUD SNAP LOCK 10MM datasheet.pdf