Murata Electronics North America OKX2-T/10-W5N-C
OKX2-T/10-W5N-C picture photo
Mfg. Part Number
OKX2-T/10-W5N-C
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONV DC/DC SIP 33W 0.75-3.6VOUT
Datasheet Download
OKX2-T/10-W5N-C.pdf
Availability of OKX2-T/10-W5N-C
QUANTITY
OKX2-T/10-W5N-C Order Process
Ship out your order
Specifications of OKX2-T/10-W5N-C
Internal Part NumberEIS-OKX2-T/10-W5N-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOkami™ Series Non-Isolated Point of Load DC/DC Converters
Standard Package114
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesOkami™ OKX-T/10-W5
PackagingTube
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.4V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 10.75 ~ 3.63 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series33W
Voltage - Isolation-
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case11-SIP Module
Size / Dimension2.00" L x 0.37" W x 0.50" H (50.8mm x 9.4mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency95.5%
Power (Watts) - Max33W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OKX2-T/10-W5N-C
Related LinksOKX2-T/, OKX2-T/10-W5N-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
OKX2-T/10-W5N-C Details Description
Related parts for OKX2-T/10-W5N-C
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W DO204AL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 24V datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC 6MA 230VAC datasheet.pdf
RES 243 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf