Murata Electronics North America OKY2-T/10-W5N-C
OKY2-T/10-W5N-C picture photo
Mfg. Part Number
OKY2-T/10-W5N-C
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONV DC/DC 33W 5V IN 10A OUT SMD
Datasheet Download
OKY2-T/10-W5N-C.pdf
Availability of OKY2-T/10-W5N-C
QUANTITY
OKY2-T/10-W5N-C Order Process
Ship out your order
Specifications of OKY2-T/10-W5N-C
Internal Part NumberEIS-OKY2-T/10-W5N-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOkami™ Series Non-Isolated Point of Load DC/DC Converters
Standard Package250
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesOkami™ OKY-T/10-W5
PackagingTape & Reel (TR)
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.4V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 10.75 ~ 3.63 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series33W
Voltage - Isolation-
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case7-SMD Module
Size / Dimension1.30" L x 0.53" W x 0.33" H (33.0mm x 13.5mm x 8.3mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency95%
Power (Watts) - Max33W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OKY2-T/10-W5N-C
Related LinksOKY2-T/, OKY2-T/10-W5N-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
OKY2-T/10-W5N-C Details Description
Related parts for OKY2-T/10-W5N-C
IC SW SGL 2A HIGH SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 84 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER ANLG 6N 8.5-30V GR datasheet.pdf
RES 121 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
AT90CAN128 RS232CAN BRIDGE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.44MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf