| Internal Part Number | EIS-OM7801/BGU7003/868,598 | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Evaluation and Development Kits, Boards | |
| Series | - | |
| Type | Amplifier | |
| Frequency | 868MHz | |
| For Use With/Related Products | BGU7003 | |
| Supplied Contents | Board | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | OM7801/BGU7003/868,598 | |
 | RT1206CRE0740R2L | RES SMD 40.2 OHM 0.25% 1/4W 1206 | datasheet.pdf | |
 | 7X-12.000MBB-T | OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD | datasheet.pdf | |
 | 4612X-102-563LF | RES ARRAY 6 RES 56K OHM 12SIP | datasheet.pdf | |
 | 433610-05-0 | Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) | datasheet.pdf | |