Thomas Research Products OMNIUS1000BP1277
OMNIUS1000BP1277 picture photo
Mfg. Part Number
OMNIUS1000BP1277
Manufacturer
Product Category
Proximity/Occupancy Sensors - Finished Units
Brief Description
ULTRASONIC CEILING SENSOR
Datasheet Download
OMNIUS1000BP1277.pdf
Availability of OMNIUS1000BP1277
QUANTITY
OMNIUS1000BP1277 Order Process
Ship out your order
Specifications of OMNIUS1000BP1277
Internal Part NumberEIS-OMNIUS1000BP1277
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Sensors, Transducers
FamilyProximity/Occupancy Sensors - Finished Units
SeriesOmni™
Sensor TypeUltraSonic
Voltage - Supply100/277VAC
Coverage1000 Square Feet
Output TypeRelay
Mounting TypeCeiling
ColorWhite, Off
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Manual OverrideNo
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OMNIUS1000BP1277
Related LinksOMNIUS10, OMNIUS1000BP1277 Datasheet, Thomas Research Products Distributor
OMNIUS1000BP1277 Details Description
Related parts for OMNIUS1000BP1277
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A SOT223-6 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 360MA 1.17 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 80LQFP datasheet.pdf
RAD-900-CONF-RF1 datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf