Thomas Research Products OMNIUS1000RPQTI
OMNIUS1000RPQTI picture photo
Mfg. Part Number
OMNIUS1000RPQTI
Manufacturer
Product Category
Proximity/Occupancy Sensors - Finished Units
Brief Description
ULTRASONIC CEILING SENSOR
Datasheet Download
OMNIUS1000RPQTI.pdf
Availability of OMNIUS1000RPQTI
QUANTITY
OMNIUS1000RPQTI Order Process
Ship out your order
Specifications of OMNIUS1000RPQTI
Internal Part NumberEIS-OMNIUS1000RPQTI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Sensors, Transducers
FamilyProximity/Occupancy Sensors - Finished Units
SeriesOmni™
Sensor TypeUltraSonic
Voltage - Supply24V
Coverage1000 Square Feet
Output TypeRelay
Mounting TypeCeiling
ColorWhite, Off
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Manual OverrideNo
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OMNIUS1000RPQTI
Related LinksOMNIUS1, OMNIUS1000RPQTI Datasheet, Thomas Research Products Distributor
OMNIUS1000RPQTI Details Description
Related parts for OMNIUS1000RPQTI
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLR 4.8MM RND T/H datasheet.pdf
IC CLK DVR ZD BUFFER PLL 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
TRANS SJT 1200V 5A datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 23MM WHT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
120 mA, Current Sinking, 10-Bit, I2C DAC IC datasheet.pdf