Texas Instruments OPA4350TDC1
OPA4350TDC1 picture photo
Mfg. Part Number
OPA4350TDC1
Brief Description
IC OPAMP GP RRO DIE
Datasheet Download
OPA4350TDC1.pdf
Availability of OPA4350TDC1
QUANTITY
OPA4350TDC1 Order Process
Ship out your order
Specifications of OPA4350TDC1
Internal Part NumberEIS-OPA4350TDC1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package130
SeriesMicroAmplifier™
PackagingBulk
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits-
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate-
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias-
Voltage - Input Offset-
Current - Supply-
Current - Output / Channel-
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.5V
Operating Temperature-
Mounting Type-
Package / CaseDie
Supplier Device PackageDie
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OPA4350TDC1
Related LinksOPA43, OPA4350TDC1 Datasheet, Texas Instruments Distributor
OPA4350TDC1 Details Description
Related parts for OPA4350TDC1
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 8POS datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.05% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DSUB 3W3 M datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
STEEL M12 SHIELD PNP WIRE NO datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 125' datasheet.pdf
SCR 800V 10A TO-48 datasheet.pdf