Vishay Thin Film ORNA20-1T1
ORNA20-1T1 picture photo
Mfg. Part Number
ORNA20-1T1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNA20-1T1.pdf
Availability of ORNA20-1T1
QUANTITY
ORNA20-1T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNA20-1T1
Internal Part NumberEIS-ORNA20-1T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORN Divider
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)1k, 20k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNA20-1T1
Related LinksORNA2, ORNA20-1T1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNA20-1T1 Details Description
Related parts for ORNA20-1T1
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3PHASE 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X6S 0805 datasheet.pdf
LOW LID PCMCIA ABS BLK datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 42POS datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 30P 150MM datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf