Vishay Thin Film ORNTV20022502TS
ORNTV20022502TS picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV20022502TS
Datasheet Download
ORNTV20022502TS.pdf
Availability of ORNTV20022502TS
QUANTITY
ORNTV20022502TS Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV20022502TS
Internal Part NumberEIS-ORNTV20022502TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package100
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)20k, 25k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV20022502TS
Related LinksORNTV20, ORNTV20022502TS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV20022502TS Details Description
Related parts for ORNTV20022502TS
POT 250K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 160V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf