Vishay Thin Film ORNTV25021002UF
ORNTV25021002UF picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV25021002UF
Datasheet Download
ORNTV25021002UF.pdf
Availability of ORNTV25021002UF
QUANTITY
ORNTV25021002UF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV25021002UF
Internal Part NumberEIS-ORNTV25021002UF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package98
SeriesORNV
PackagingTube
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)10k, 25k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV25021002UF
Related LinksORNTV25, ORNTV25021002UF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV25021002UF Details Description
Related parts for ORNTV25021002UF
TRIAC ALTERNISTOR 200V 8A TO263 datasheet.pdf
IC TXRX USB ESD-PROT 16TQFN datasheet.pdf
OSC XO 22.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 8POS SLG .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.61A 58 MOHM TH datasheet.pdf