Vishay Thin Film ORNTV25025002T0
ORNTV25025002T0 picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV25025002T0
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNTV25025002T0.pdf
Availability of ORNTV25025002T0
QUANTITY
ORNTV25025002T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV25025002T0
Internal Part NumberEIS-ORNTV25025002T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package100
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)25k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV25025002T0
Related LinksORNTV25, ORNTV25025002T0 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV25025002T0 Details Description
Related parts for ORNTV25025002T0
SPACER MOUNTS LED T-1 .300" datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 40MHZ 8SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST-NO 6A 24V datasheet.pdf
SGE1510-3-0240L-100MQD-100FQD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V T/H datasheet.pdf