Vishay Thin Film ORNTV50022502TF
ORNTV50022502TF picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV50022502TF
Datasheet Download
ORNTV50022502TF.pdf
Availability of ORNTV50022502TF
QUANTITY
ORNTV50022502TF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV50022502TF
Internal Part NumberEIS-ORNTV50022502TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package3,000
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)25k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV50022502TF
Related LinksORNTV50, ORNTV50022502TF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV50022502TF Details Description
Related parts for ORNTV50022502TF
JUMPER-H1507TR/A3049S/H1507TR12" datasheet.pdf
IC BATT CHRGR CONST/PROG I/V 7DD datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 32-QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC 2416 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 1A Automotive 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT SOLDR datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf