Vishay Thin Film ORNV25025001T5
ORNV25025001T5 picture photo
Mfg. Part Number
ORNV25025001T5
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNV25025001T5.pdf
Availability of ORNV25025001T5
QUANTITY
ORNV25025001T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNV25025001T5
Internal Part NumberEIS-ORNV25025001T5
Standard Package500
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)5k, 25k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNV25025001T5
Related LinksORNV250, ORNV25025001T5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNV25025001T5 Details Description
Related parts for ORNV25025001T5
CAP CER 7.4PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 223 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 18GHZ datasheet.pdf