Vishay Thin Film ORNV50015002TF
ORNV50015002TF picture photo
Mfg. Part Number
ORNV50015002TF
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNV50015002TF.pdf
Availability of ORNV50015002TF
QUANTITY
ORNV50015002TF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNV50015002TF
Internal Part NumberEIS-ORNV50015002TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)5k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNV50015002TF
Related LinksORNV500, ORNV50015002TF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNV50015002TF Details Description
Related parts for ORNV50015002TF
RES 500 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .156 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
570E TIP CUTTER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 0.1A datasheet.pdf
TRANS PWR LDMOS 300W SOT502 datasheet.pdf