On-Shore Technology, Inc. OSTEI21C1530
OSTEI21C1530 picture photo
Mfg. Part Number
OSTEI21C1530
Brief Description
CONN TERM BLOCK 21POS 15MM
Datasheet Download
OSTEI21C1530.pdf
Availability of OSTEI21C1530
QUANTITY
OSTEI21C1530 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTEI21C1530
Internal Part NumberEIS-OSTEI21C1530
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.591" (15.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current125A
Voltage600V
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw4.12 Nm (36.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTEI21C1530
Related LinksOSTEI2, OSTEI21C1530 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTEI21C1530 Details Description
Related parts for OSTEI21C1530
RES SMD 825 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.75A 27 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TOOL GAGE MS90414-1 FOR 11707-1 datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 18 AWG datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
TVS DIODES 3.3VWM 11.5VC SOD923 datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf